Më shum

  1 Maji dita me numrin më të lartë të transaksioneve në historinë e PayPal

  PayPal po përballet me një kërkesë të lartë të përdorimit të shërbimeve ndërsa njerëzit po blejnë online përballë izolimit të Covid-19.

  Distributorët online kanë parë një kërkesë së lartë duke rritur përdorimin e pagesave online. Gjatë muajit Prill PayPal tha se ka shënuar një rritje të përdorimit me 7.4 milionë konsumatorë të rinj.

  Gjatë kësaj periudhe PayPal përpunoi 191 miliardë dollarë në pagesa, një rritje me 18% krahasuar me një vit më parë. Megjithatë fitimi i kompanisë ra ndjeshëm në 84 milionë dollarë nga 667 milionë dollarë një vit më parë.

  Kjo është një rënie me 87.4%, një gjë e pritur nga analistët. Të ardhurat u rritën në 4.62 miliardë dollarë.

  Kompania tha se 1 Maji ishte rekordi i ri për numrin e transaksioneve në historinë e PayPal duke thyer atë të Black Friday dhe Cyber Monday vitin e kaluar. Tre mujorin e ardhshëm kompania prej rritje me 15% të të ardhurave. /PCWorld Albanian

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here