12 raste të reja në 24 orë/ Shkon në 832 numri i të infektuarve me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë raporton se kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 12 persona. Ka shkuar në 832 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri.


Siç raportoi zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, 12 rastet e reja janë:

-Fier 3 raste
-Krujë 3 raste
-Kamëz 3 raste
-Shkodra 2 raste
-Tirana 1 rast

STATISTIKA 

Teste të kryera – 9531

Raste pozitive 832
Raste të shëruara 595
Raste Aktive 206
Humbje jete 31 (Qarku Tiranë 18, Durrës 6, Fier 3, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon: 

Tiranë 98
Krujë 69
Shkodër 16
Kamëz 6
Kurbin 4
Elbasan 3
Fier 3
Mirditë 2
Berat 2
Durrës 1
Korçë 1
Lezhë 1

By SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *