Më shum

  38 të infektuar me koronavirus në klubin Flamengo

  Nëpërmjet një deklarate, klubi i Flamengos ka njoftuar situatën ku ndodhet pas krizës së koronavirusit. Deri tani klubi ka kryer testin te 293 persona të lidhur me ekipin, duke përfshirë lojtarët, menaxherët, anëtarët e familjeve dhe punonjësit përgjegjës për ta. Vetëm disa ditë më parë ka humbur jetën një masazhist nga klubi brazilian. Nga analizat e kryera midis 30 Prillit dhe 3 Majit, 38 kanë testuar pozitive për COVID-19, tre prej tyre janë lojtarë, gjashtë punonjës të klubit, dy punonjës të kompanive nënkontraktuese, 25 anëtarë të familjeve. Dy rastet e tjera janë lojtarë që kishin antitrupa pozitiv të IGC. Megjithatë është për t’u theksuar se të gjithë të infektuarit janë asimptomatikë, kështu që ata nuk tregojnë asnjë lloj shqetësimi. Klubi ka njoftuar gjithashtu se edhe pse të infektuarit janë asimptomatikë, masat do të jenë izolim dhe karantinë, përcjellje e përditshme me pyetësorë mbi shenjat jetësore dhe evolucionin, derisa të zgjidhen rastet do të kryhen edhe teste të reja. Nëse testet e reja do të dalin negative, ata do të dalin në punë brenda një periudhe kohe të caktuar” – shkruhet në deklaratën e klubit.

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here