More

  820 të infektuar me Covid 19 në Shqipëri, 70% prej tyre të shëruar

  Që nga fillimi i epidemisë deri më sot janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 820 qytetarë, ndërsa 70% e tyre janë shëruar. Aktualisht janë 219 persona aktivë me COVID-19.


  Sipas njoftimit nga Ministria e Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 270 testime për persona të dyshuar me COVID-19 dhe prej tyre rezultojnë 17 raste pozitive.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here