Më shum

  Airbnb në vështirësi financiare, largohen 25% të fuqisë punëtore

  Pandemia e koronavirusit ka dëmtuar rëndë biznesin e Airbnb. Kompania po përgatitet të marrë masa drastike për të mos u mbytur ndërsa njerëzit e kanë të pamundur të udhëtojnë.

  Kompania konfirmoi për TechCrunch se do të largonte nga puna 1,900 punonjës, ose 25% të fuqisë punëtore të kompanisë për të reduktuar kostot gjatë pandemisë.

  Megjithatë nuk sqaroi se cila vende do të preken më tepër por të gjitha shërbimet po vuajnë që nga transportimi, Airbnb Studios, Hotels dhe Lux.

  Stafi që do të largohet do të marrë një pagesë përgjatë 14 javëve të ardhshme plus një javë për çdo vit që kanë punuar në Airbnb.

  Me të goditur pandemia Airbnb kishte nevojë për kapital ndërsa borxhi shkoi në 2 miliardë dollarë. Ndërsa kufizimet e udhëtimeve kanë filluar të hiqen, do të duhet kohë përpara se situata ti kthehet normalitetit. Largimet nga puna mund ta ndihmojnë Airbnb të mbijetojë pa pasur nevojë të kërkojë më shumë para. /PCWorld Albanian

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here