Më shum

  Aktori i humorit mesazh të fortë atyre që vendosin të largohen: Ata që mërziten me Shqipërinë

  Në emisionin "Rreze Dielli" në Report Tv aktori i humorit Zef Deda ka treguar arsyet pse vendosi të kthehej në Shqipëri, pas 6 vitesh qëndrim në Gjermani.

  I ftuar në emisionin “Rreze Dielli” në Report Tv, aktori i madh i humorit shqiptar Zef Deda ka folur për jetën dhe karrierën e tij.

  Një nga momentet e rëndësishme të jetës së tij ka qenë edhe largimi nga Shqipëria për 6 vjet në Gjermani, aty ku dukej se aktori do të krijonte një jetë të re. Por Zef Deda vendosi të kthehej.

  Në “Rreze Dielli” ai shprehet se vendosi të kthehej në vendin që atij i dha emrin duke e cilesuar si vendin më të bukur.

  Pse vendose të kthehesh? 

  Mendova se do të rrija në Gjermani vetëm disa muaj, por erdhi dhe gruaja dhe fëmijët. Në Gjermani më deshën shumë dhe ende sot kemi marrëdhënie të jashtëzakonshme. Ata më pyesin që nëse je mërzit eja, por unë nuk jam nga ata që mërzitem me Shqipërinë. A ka gjë më të bukur se Shqipëria? Ata që mërziten me Shqipërinë duhet të kenë halle të mëdhaja fort që duhet të ikin se s’bën. Shqiptarët nuk mërziten me vendin e tyre. Ata që janë shqiptarë nuk mërziten me Shqipërinë. Gjithsecili e do vendin e vet. A ka gjë më të bukur se Shqipëria, kur këtu i ke të gjitha plazhin e mrekullueshëm, malin, shoqërinë. si mund ta harronte emrin e Zef Dedës, Zefi vetë kur ju, populli ma keni ngritur lart.”, shprehet në “Rreze Dielli” aktori i komedisë shqiptare.

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here