More

  Alarmi i OKB: 3 muajt e ardhshëm 43 milionë njerëz do vuajnë nga uria

  Programi Botëror i Ushqimit që varet nga OKB ka paralajmëruar se numri i personave të rrezikuar nga uria në Afrikën lindore mund të dyfishohet në 3 muajt e ardhshëm për shkak të koronavirusit. Janë 43 milionë persona që rrezikojnë të mos kenë më ushqim në 9 shtete: Etiopia, Kenia, Ruanda, Burundi, Xhibuti, Eritrea, Somalia, Sudani i Jugut dhe Uganda. Në Afrikë janë sot mbi 33 mijë raste të konfirmuara me koronavirus ndërsa rreth 1 500 kanë humbur jetën./LAPSI.al

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here