Më shum

  Alonso për të shpëtuar Renault

  Renault ka mbetur pa pilot dhe me një projekt ende të papërfunduar. Siç dihet, Daniel Ricciardo është larguar për të shkuar te McLaren. Por sipas lajmeve të fundit, Renault ka konfirmuar ardhjen e një sponsori të ri, mjaft të rëndësishëm saudit. Ky i fundit e di mirë se Formula 1 është një vitrinë e mirë, edhe nëse fiton vetëm Mercedes. Skuadra ka një histori, por prej disa muajsh po shqyrton një rrugëdalje, në një kohë kur Evropa përballet me krizën më të madhe ekonomike në vitet e fundit. Ndaj është e ligjshme të mendosh që kjo skuadër do të marrë në konsideratë edhe një herë të ardhmen e vet në konkurrencë. Por për t’ia arritur kësaj, atyre iu duhet një emër i madh në Formula 1, si Fernando Alonso që të shoqërojë Esteban Ocon në sezonin e 2021. Renault ka ambicie të mëdha, ata duan të luftojnë për tituj në planin afatmesëm duke përfituar nga ndryshimi i rregullave në 2022. E kampioni spanjoll, edhe pse në moshë 38 vjeçare mund të jetë një hap i madh drejt realizimit të këtyre synimeve. E duket se Alonso është gati të largohet nga Relly për të përjetuar sërish adrenalinën e Formula 1.

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here