Më shum

  Alternativa e Google e bën Zoom të padobishëm

  Google Meet është tashmë i disponueshëm dhe falas për të gjithë që kanë një llogari në Google duke ju lejuar të bëni video thirrje deri në 100 pjesëmarrës njëherazi pa paguar asgjë.

  Më përpara Google Meet ofrohej vetëm për bizneset me një llogari premium në G-Suite por muajin e kaluar kompania tha se do të eliminonte këtë hendek dhe ta ofron falas për të gjithë.

  Thirrjet janë të limituara në vetëm 1 orë por Google nuk do të aplikojë këtë kufizim deri në fund të Shtatorit, deri atëherë thirrjet mund të zgjasin një ditë të plotë.

  Sipas CEO të Google Sundar Pichai, Google Meet është përmirësuar më tutje gjatë kësaj periudhe me titra në kohë reale dhe cilësi më të mirë imazhi në dritë të pakët.

  Për ta provuar ju ftojmë të vizitoni https://meet.google.com, ose të shkarkoni aplikacionin për iOS dhe Android.

  Përveç se hapi aksesin në këtë shërbim, Google ka punuar për integrimin e tij direkt në Gmail. Gjithashtu është zgjeruar ndërfaqja duke lejuar shfaqjen e deri në 16 pjesëmarrësve nga 4 që ka qenë me herët. /PCWorld Albanian

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here