More

  Ambasadorja Yuri Kim: Plotësimi i reformave do e bëjnë Shqipërinë më të fortë

  SHBA është një prej partnereve që mbështet fortë integrimin e Shqipërisë.

  Marrja e dritës jeshile nga Komisioni Europian ku shkruhet se Shqipëria ka bërë progres të prekshëm në lidhje me reformat e ndërmarra, ka sjellë reagimin e ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim, e cila thekson me forcë se plotësimi i reforma që kërkohen për integrimin do e bëjnë Shqipërinë një vend më të fortë. Përmes një postimi në Twitter, Yuri Kim shpreson që këtë herë BE të jap një PO për Shqipërinë.

  “Procesi i pranimit në BE – dhe reformat që kërkon – do ta bëjnë Shqipërinë më të fortë. Shpresojmë që BE të thotë PO për Shqipërinë’, shkruan Yuri Kim.

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu