Më shum

  Aplikacionet e punës në kolaps ndërsa përdoruesit në Evropë fillojnë punën nga shtëpia

  Microsoft Teams, aplikacioni konkurrent i Slack ditën e sotme doli jashtë funksioni nga numri i lartë i njerëzve në Evropë të cilët po përpiqen të punojnë nga shtëpia.

  Përdoruesit e Teams raportuan probleme me kyçjes në shërbim dhe dërgimin e mesazheve në rrjetin social Twitter.

  Faqja e Microsoft në Twitter tha se ishte duke hetuar problemet të cilat kishin prekur përdoruesit në Spanjë, Suedi, Holandë dhe Rumani.

  Një arsye e kësaj ndërprerje besohet të jetë përpjekja e përdoruesve për të punuar nga shtëpia në kuadër të parandalimit të përhapjes së COVID-19. Së fundi Evropa u shndërrua në epiqendrën e pandemisë.

  Downdetector raporton se përdoruesit e Teams shfaqën probleme që në orët e para të mëngjesit. Raportimet thonë se arsyeja e ndërprerjes së shërbimit kishte të bënte me një lidhje serveri.

  Përhapja e koronavirusit ka ndikuar punonjësit dhe kompanitë në mbarë botën. ISP kanë hequr limitet e shkarkimit ndërsa më shumë njerëz do të detyrohen të punojnë nga shtëpia.

  Në mbarë industrinë e teknologjisë pritet shtyrje e lançimeve të produkteve dhe anulimi i konferencave e prezantimeve. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  Related news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here