Më shum

  Aplikacioni i punës në distancë i Microsoft tërheq numër rekord përdoruesish

  Shërbimi i komunikimit mes kolegëve të punës Microsoft Teams është rritur në 44 milionë përdorues aktivë në ditë nga 20 milionë që kishte në Nëntor të 2019-ës bëri të ditur kompania.

  Ky lajm zbulon se distanca mes konkurrentit më të afërt të kompanisë Slack dhe Teams është zgjeruar më tutje.

  Rritja tregon se Microsoft ende mund të tërheqë interes organik në suitën e produktivitetit Office.

  Microsoft ka përfituar së shumti falë situatës së krijuar nga pandemia COVID-19 ku njerëzit janë të detyruar të punojnë nga shtëpia. Përhapja e virusit ka shtyrë njerëzit edhe drejt shërbimeve si Zoom, Slack, RingCentral apo Cisco Webex.

  Në Tetor të vitit të kaluar aplikacioni kishte vetëm 12 milionë përdorues aktivë në ditë. Teams përfshihet në abonimet me pagesë të Office 365 për korporatat dhe kjo suitë ka mëse 200 milionë përdorues aktivë.

  Së bashku me statistikën Microsoft tha se do të sjellë funksione të reja në Teams si mundësia për të ngarkuar dhe shfaqur sfonde të personalizuara në video thirrjet. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here