Më shum

  Aplikacioni i ri i Facebook shkon për transmetimet live

  Produkti më i ri i ekipit të eksperimenteve të Facebook është një aplikacion i ri quajtur Venue. Ky aplikacion ka për qëllim të ofrojë një eksperiencë interaktive për evenimentet live.

  Në të vërtetë aplikacioni nuk është dizajnuar për të transmetuar live. Por do të shërbejë si shtëpi e transmetimeve live të komentatorëve, gazetarëve, analistëve, sportistëve ku ndjekësit e tyre mund të hyjnë për të parë transmetimin live.

  Venue është aplikacioni i tretë i ekipit NPE të Facebook brenda javës. Kompania prezantoi aplikacionin Collab për krijimin e videove dhe aplikacionin e thirrjeve zanore CatchUp.

  Me Venue përdoruesit mund të bëhen pjesë e disa bisedave të ndryshme brenda aplikacionit. Transmetuesit mund të ofrojnë pyetje interaktive, anketa e biseda të shkurtra gjatë momenteve specifike të transmetimit live.

  Bashkëpunimi i parë i Facebook me këtë aplikacion është NASCAR ndërsa synon të afrojë më tepër partneritete të ligave të ndryshme. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here