Më shum

  Aplikacioni i ri i Microsoft për riorganizimin e proceseve dhe listave të bizneseve

  Microsoft ka krijuar një aplikacion të ri për bizneset që përdorin shërbimet e Microsoft 365. Për të mos u ngatërruar me Microsoft To Do, aplikacioni i ri Microsoft Lists është dizajnuar për të qenë evolucion i SharePoint Lists.

  Përdoruesit e SharePoint kanë përdorur listat për vite me radhë për të gjurmuar dhe organizuar informacionin dhe Microsoft Lists funksionon me Microsoft Teams, SharePoint dhe Outlook.

  Microsoft Lists përfshin shembuj listash të gatshme, formatim të ngjyrës, mundësinë për të krijuar lajmërime dhe procese. Listat mund të gjurmojnë problemet, asetet, rutinat, kontaktet, inventarët e shumë procese të tjera.

  Ndërsa kompania ka krijuar një aplikacion më vete të shërbimit në ueb dhe në platformat mobile për Microsoft Lists, ky i fundit është plotësisht i integruar në Microsoft Teams.

  Tre panele mund të përdoren si pamja qendrore e aplikacionit: grid, gallery dhe calendar. E pare përmban rreshta dhe kolona të cilat mund të riorganizohen. Gallery përdoret për lista që kanë kryesisht imazhe dhe calendar është ideale për listat që kanë afate. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here