Më shum

  Aplikacioni më i ri i Facebook merr 5 milionë shkarkime në 1 orë

  Aplikacioni i Facebook dedikuar Gaming është lançuar në Android përpara debutimit të planifikuar që ka qenë muaji Qershor.

  Gjiganti i medias sociale tërhoqi debutimin e aplikacionit me dy muaj për shkak të pandemisë globale të koronavirusit që izoloi njerëzit nëpër shtëpia.

  Angazhimi social është në fokus të aplikacionit i cili së shpejti do të ketë dhe një version për iOS. Twitch dhe YouTube janë konkurrentët më të mëdhenj të Facebook Gaming.

  Aplikacioni ka një opsion Go Live për transmetimet e video-lojërave. Është ky opsioni tek i cili vihet theksi nga aplikacioni i cili ka edhe një tab të dytë për zbulimin e lojërave dhe aktiviteteve të miqve me lojërat.

  Tabi i fundit ka një platformë chati. Deri në këto momenti aplikacioni ka marrë mëse 5 milionë shkarkime në Play Store.

  Ai vjen pas një viti e gjysmë nga testimi në Amerikën Latine dhe Azinë Juglindore. Rrjeti social synon të monetizojë aplikacionin duke mbajtur komisione për dhurimet që donatorët u bëjnë lojtarëve.

  Play Store: Facebook Gaming

  Latest news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  Related news

  Për nder të 28 Nëntorit, shqiptarët në Nju Jork brenda natës mbushin lagjet me flamurin kombëtar

  Shqiptarët të cilët jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe një herë e kanë dëshmuar se janë më të bashkuar se...

  “Qyteti Muze i Beratit”, vendi i ruajtjes së traditës dhe lashtësisë shqiptare

  Nga ADEM LUSHAJ – Deçan – Kosovë Ruajtja e vlerave antike si, shtëpitë, kalldrëmet, rrugicat, pastaj Kalaja, Muzetë e shumta, Lumi “Osum”, ullishtat, “përsheshi me...

  3 Trajtime në shtëpi për të rinuar lëkurën e duarve!

  Duart tona kanë një lëkurë shumë të hollë dhe të ndjeshme. Pikërisht për këtë kërkojnë kujdes të veçantë. Disa faktorë mund ta rrënojnë lëkurën.Për...

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut

  Stela e ushtarit ilir Bato nga Kaliqani i Istogut Nga: Haxhi MEHMETAJ, arkeolog Nga ky mbishkrim kuptojmë që kemi të bëjmë më një monument varri të...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here