Më shum

  Aplikacioni më i shkarkuar në Shkurt nuk është WhatsApp as Facebook

  Aplikacioni TikTok vijon të rritet globalisht dhe aplikacioni po shkon drejt 2 miliardë instalimeve.

  Sipas firmës së hulumtimit Sensor Tower, TikTok është instaluar mëse 1.9 miliardë herë në App Store dhe Google Play Store.

  TikTok ishte aplikacioni më popullor në botë gjatë muajit Shkurt duke u vendosur përpara emrave si WhatsApp dhe Facebook.

  India dhe Brazili janë tregjet më të mëdha të aplikacionit. Në Indi është shkarkuar 28 milionë herë dhe Brazul 9.7 milionë herë.

  Në tërësi aplikacioni gjeneroi 50.4 miliardë dollarë të ardhura dhe rritja e fundit e tyre i atribuohet periudhës së karantinimit në Kinë e cila po detyron miliona njerëz të qëndrojnë në shtëpi.

  Përdoruesit e mërzitur në shtëpi po hyjnë çdo ditë në rrjetin social për të shkëmbyer eksperienca me të tjerët por edhe për të kërkuar këshillë në lidhje me koronavirusin. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here