Më shum

  Aplikacioni që kërcënon hegjemoninë e Facebook kalon 2 miliardë shkarkime

  TikTok po lulëzon gjatë pandemisë globale ndërsa firma analitike Sensor Tower zbuloi se platforma e medias sociale është shkarkuar mëse 2 miliardë herë në mbarë botën.

  Vetëm në tre mujorin e fundit është shkarkuar 315 milionë herë në App Store dhe Google Play. Këto statistika nuk vinë nga dyqane aplikacionesh të palëve të treta të cilat janë shumë popullore në Kinë.

  Sensor Tower zbuloi se India, Kina dhe SHBA janë vendet me shkarkimet më të larta. Por të thuash se TikTok po rritet për shkak të pandemisë është gabim.

  Aplikacioni është pëlqyer së shumti nga moshat e reja edhe përpara pandemisë e ndërsa njerëzit kanë ngelur në shtëpi për shkak të Covid-19 janë vënë në kërkim të mënyrave sesi të shpenzojnë kohën.

  Edhe rrjetet e tjera sociale janë rritur gjatë kësaj periudhe po jo në një masë të tillë. Snapchat shënoi rritje me 11 milionë përdorues.

  TikTok është aplikacioni i parë përveç atyre të Facebook që kalon 2 miliardë shkarkime. Aplikacione si YouTube dhe Gmail kanë shkuar në 5 miliardë shkarkime por kujtojmë se ato vinë të para-instaluar tek të gjithë telefonët Android. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  Related news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here