Më shum

  Apple i jep zgjidhje fenomenit të çuditshëm që prekur përdoruesit e iPhone dhe iPad

  Ka qenë një fundjavë e vështirë për përdoruesit e iPhone dhe iPad dhe Apple më në fund ka gjetur një zgjidhje për shqetësimin e tyre.

  Disa aplikacione në iPhone dhe iPad nuk hapeshin dot. Problemi fshihej në sistemin e Family Sharing të Apple ku përdorues të cilët e shfrytëzojnë këtë shërbim merrnin mesazhe gabimi “This app is no longer shared with you.”

  Kështu ata këshilloheshin të blinin aplikacionin. Pas u shfaq ky problem, shumë aplikacione të instaluara nga përdoruesit dhe të ndara me Family Sharing nuk përditësoheshin.

  Por nuk përfundoi këtu sepse përdoruesit filluan të merrnin njoftime për përditësime aplikacionesh deri në 100 aplikacione njëherazi. Gjatë kësaj kohe Apple ka qenë duke punuar për të gjetur një zgjidhje dhe tashmë sipas lajmërimit të kompanisë është adresuar plotësisht.

  Apple nuk dha informacione për prejardhjen e kësaj situate të krijuar por disa përdorues kishin gjetur zgjidhje të përkohshme duke fshirë dhe shkarkuar nga e para aplikacionet që njoftonin për përditësime kur në të vërtetë nuk kishin nevojë.

  Përdoruesit menduan se problemi qëndron tek zhvilluesit e aplikacione madje duke u dhënë vlerësim edhe me 1 yll disa prej tyre në App Store. /PCWorld Albanian

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here