Më shum

  Apple iPhone 12 do të ketë 4 versione të ndryshme dhe një cilësi të përbashkët

  Apple po planifikon një tjetër ndryshim madhor në linjën e iPhone që do të lançojë këtë vit, nëse raporti i fundit nga personaliteti i YouTube dhe zbuluesi Jon Prosser, rezulton të jetë i saktë.

  Ashtu si raportimet e tjera, Prosser thotë se iPhone 12 vjen në katër variante të ndryshme: një version 5.4-inç me çmim 650 dollarë, një version 6.1-inç me çmim 750 dollarë, një tjetër version 6.1-inç me çmim 1,000 dollarë dhe një 6.7-inç me çmim prej 1,100 dollarë.

  Modelet 650 dhe 750 dollarëshe si duket janë versione të reja të iPhone 11 dhe pritet të debutojnë me dy kamera në vend të modeleve të shtrenjta me tre kamera.

  Ato më të shtrenjtat kanë një sistem kamerash të trefishtë me sensorë si Lidar të iPad Pro.

  Të gjitha modelet e reja iPhone vinë me konektivitet 5G dhe ekrane OLED të cilët kanë ngjyra dhe kontrast më të mirë sesa ekranet LCD

  Ky është lajm i madh sepse ekranet OLED gjenden vetëm tek modelet e shtrenjta si iPhone 11 Pro dhe Pro Max.

  Së fundi nëse raporti provon të jetë i vërtetë, flagshipi i ardhshëm i Apple do të ishte më i lirë sesa iPhone 11 700 dollarë.

  Zakonisht Apple prezanton modelet e reja të iPhone në Shtator por sipas disa informatave këtë vit disa prej tyre mund të dalin në treg me vonesë. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here