Më shum

  Apple zyrtarisht lançon App Store në Kosovë dhe Apple Music në Maqedoni

  Ditën e sotme Apple tha se do të lançojë shërbimet App Store, Apple Podcasts, iCloud dhe Apple Music për disa vende të botës në mesin e të cilave është edhe Kosova.

  App Store, Apple Arcade, Apple Music, Apple Podcasts dhe iCloud do të ofrohen për vendet Evropiane si Bosnje Hercegovina, Gjeorgjia, Kosova, Mali i Zi dhe Serbia.

  Apple Music gjithashtu është shtrirë në Kroaci, Islandë dhe Maqedoninë e Veriut.

  Kështu shkon në 175 numri i vendeve të botës ku është lançuar App Store dhe 167 vende kanë akses në Apple Music. Krahasuar me rivalin Spotify, ky i fundit ofrohet vetëm në 100 vende të botës.

  Disponueshmëria e shërbimeve të reja do të ndihmojë Apple të rrisë shitjet në segmentin e shërbimeve të cilat vitet e fundit po gjenerojnë më shumë të ardhura se Mac, iPad dhe veshjet elektronike e aksesorët.

  Të gjitha tregjet e reja që kanë akses në Apple Music do të përfitojnë 6 muaj falas shërbim. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here