Categories: Aktualitet

Ardi Veliu kapet në skandal, mashtron dhe justifikon dhunën policore ndaj të miturit (VIDEO)

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, është përfshirë në një skandal i cili nëse ne do të ishim një vend normal, do të pasohej me shkarkimin e tij të menjëhershëm.

Sot ai ka raportuar në Komisionin e Sigurisë për dhunën e policisë ndaj të miturit pranë liqenit artificial në Tiranë disa ditë më parë. Në mënyrë të turpshme Veliu e ka justifikuar dhunën ndaj djalit duke thënë ndër të tjera se “shih nga ç’familje vjen ai” duke publikuar një video ku e ëma e tij shfaqet me pistoletë në dorë.

Edhe sikur kjo të ishte e vërtetë prapë nuk justifikohet dhuna brutale e policisë. Video në fakt që ka publikuar Veliu, është pjesë e një filmi ku nëna e djalit interpretonte si aktore. Pra, nuk kemi të bëjmë me një ngjarje të vërtetë, por është skenë në kuadër të një filmi. Edhe sikur përmbajtja e videos të ishte ashtu siç pretendon Ardi Veliu, kjo nuk e justifikon dhunën policore ndaj djalit të mitur, i cili u kap nga policia duke shëtitur me biçikletë.

Çuditërisht justifikimi i turpshëm i Ardi Veliut për dhunën ndaj djalit, nuk ka sjell asnjë reagim në Komisionin e Sigurisë, madje as nga gratë deputete si Elona Gjebrea etj. Genc Sejko që ka publikuar videon e nënës së djalit në Facebook shkruan se drejtori i i policisë duhet të hiqet pas këtij skandali.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Autoktonia ilire në Kretë si dhe monedha e saj shkruar Elyrion

Shkruan: Aleksander HASANAS Elyros ishte një nga qendrat më të rëndësishme urbane të Kretës jugperëndimore,…

4 hours ago

Karnavalet e Korçës – performanca e kolonjarëve, qershia mbi tortë

Në karnavalet e Korçës, Kolonja mori pjesë për herë të parë Karnavalet e Korçës -…

4 hours ago

Studim mbi fjalën e lashtë nga PAlb: “Flaka” Etimologji

Zogu simbol i kryezotit “Zeus”, “Shkaba” – Shqiponja qiellore, ruan brenda emërtimit të saj një…

5 days ago

“Toka” sipas mitologjisë së hershme në gjuhën e pellazgut të parë

Shkruan: Aleksander HASANAS Toka- është planeti i tretë i sistemit diellor, mendohet të jetë rreth…

5 days ago

Çfare fshihet pas emrit Merkuri – Etimologji

Mërkurri është planeti më i vogël dhe më i afërt i Diellit nga tetë planetet…

5 days ago

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

2 months ago