More

  Bardhi: Ministrja njoftoi SPAK pasi u vuri zjarrin dokumenteve

  Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i është përgjigjur Ministrisë së Shëndetësisë pas deklaratës së kësaj të fundit se nuk ka pasur një zjarr në godinë por vetëm një incident nga një punonjëse e cila tashmë ndëshkuar. Bardhi thotë se bashkëpunëtorja e Edi Ramës në vjedhjen e tenderëve i ka vënë flakën dokumenteve, ndërkohë që SPAK nuk ndërhyn.


  “Lajme të reja nga Fronti i vjedhjes me tendera sekret! Bashkëpunëtorja në vjedhje e Edi Ramës ka 1 muaj që thotë në çdo media se jemi të hapur për çdo hetim, por dokumentat në SPAK i dërgon me 3 javë vonesë, vetëm pasi i vë zjarrin Ministrisë! SPAK nuk ndërhyn, pret dhe e rinjofton që nëse nuk i sjell deri javen tjetër, behu gati se do vijmë ti marrim vetë në Ministri! Koordinim perfekt i një bande hajdutësh në kohë pandemie! Gëzuar Ditën e Drejtësisë së Rilindur!”, – shkruan Bardhi. ©LAPSI.al


  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here