More

  Basha: Kush minon garancitë për zgjedhjet, nuk do zgjedhje demokratike dhe integrim europian

  Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka shpërndarë qëndrimin e kreut të Delegacionit të BE në Tiranë, Luigi Soreca, për reformën zgjedhore, duke u shprehur prerë se kushdo që minon garancinë për standarde zgjedhore, nuk do zgjedhje demokratike.


  Sipas Bashës, PD dhe opozita e bashkuar janë të vendosur për kontributin e tyre për zgjedhje të lira dhe të ndershme.


  “PD dhe Opozita e Bashkuar janë të vendosur për kontributin tonë për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ato janë në interesin më të mirë të Shqipërisë. Kushdo që minon garancitë për standartet zgjedhore nuk do zgjedhje demokratike dhe as integrimin europian te Shqipërisë”, shkruan Basha.

  Lajmet e fundit

  Tv Apollon

  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here