More

  Basha mesazh për 28 vjetorin e vrasjes së Falcones: Frymëzim për magjistratët, ndëshkim i korrupsionit politik dhe krimit elektoral

  Kryedemokrati Lulzim Basha shpërndan postimin e ambasadorit të BE, Luigi Soreca në 28 vjetorin e vrasjes nga mafia të gjykatësit Giovani Falcone.


  “Giovanni Falcone është frymëzim për çdo magjistrat të përkushtuar ndaj drejtësisë së vërtetë dhe përparimit të vendit të tij. Ndëshkimi i korrupsionit politik dhe i krimeve elektorale të pushtetarëve në bashkëpunim me krimin e organizuar, janë parakusht për integrimin e ?? në ??”, shkruan Basha.


   

  Lajmet e fundit

  Tv Apollon

  Lajme të ngjashme

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here