Më shum

  Basha: Prishja Teatrit është një akt i pastër lufte, do të ketë përgjigjen e merituar në Surrel!

  Në një dalje për gazetarët pas takimit me Artistët, kreu i Opozitës, Lulzim Basha u shpreh se shembja e Teatrit kombëtar është një akt lufte.


  Basha u bëri thirrje gjithë demokratëve dhe mbështetësve të opozitës që të reagojnë pasi, Teatri është vija e kuqe sipas tij.


  Basha: Do t’i mbështesim aktorët në të gjitha format dhe mënyrat. Afera e Teatrit është afera e radhës së një qeveri në ikje. Kur shqiptarët presin dhe kërkojnë mbështetjen nga shteti dhe taksat që kanë paguar në 7 vite t’ju kthehen në shërbime dhe paga, në kohën e pandemisë, banda e Edi Ramës sulet për të vjedhur pronën publike, për të shkatërruar këtë pasuri të kulturës dhe trashëgimisë së Shqipërisë.

  Mesazhi është i qartë, edhe në kohë pandemia këta e kanë mendjen për të vjedhur. Më shumë se 2 vite e gjysmë, Aleanca për Teatrin është përballur me dhunë. Ata nuk po mbrojnë diçka që i takon atyre, por gjithë qytetarëve.

  Çdo hap për prishjen e Teatrit është një akt i pastër lufte ndaj qytetarëve dhe artit. Përgjigja nuk i takon vetëm artistëve. Prandaj unë u bëj thirrje të gjithë demokratëve dhe të gjithë mbështetësve të opozitës, të gjitha at që janë në pasiguri për jetën që ta kuptojnë që Teatri është vija ë kuqe me pushtetin që u ka vjedhur dhe lënë pa rroga e pa bukë për fëmijët, që nga nxjerrë zbuluar shtetin për kartoni që u merr taksat dhe u vë gjoba, dhe u jep oligarkët.

  Nëse ky pushtet do t’i shikojë deri në fund marrëzisë për ndezjen e zjarrit te Teatri ta presin popullin te çdo institucion i uzurpuar, në Surrel dhe në qendrat tregtare dhe objektet luksoze të oligarkëve të lidhur me krimin e organizuar. Akti i luftës do të ketë përgjigjen e merituar!

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here