More

  Basha: Qeveria po çon biznesin e vogël drejt falimentimit, parathënie e krizës ekonomike

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se qeveria po e çon drejt falimentit biznesin e vogël. Në një dalje për media ai tha se biznesi i vogël përmban bazën e ekonomisë.


  “Biznesi i vogël është në vështirësi të mëdha dhe po shtyhet drejt falimentimit. Kjo rrezikon të dalë në rrugë si të papunë qindra të vetëpunësuarve në këtë sektor. Vëmendja e qeverisë është tek oligarkët dhe jo tek biznesi i vogël që përbën motorin e ekonomisë shqiptare”, tha Basha.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here