Më shum

  Bimët mjekësore të Malësisë së Madhe, në tregjet e SHBA-së dhe Gjermanisë

  Një investim prej 2 milionë dollarësh në Kosanë të Malësisë së Madhe në një distileri të esencave të bimëve medicinal, u mundëson njerëzve me vizion e kurajë punojnë për vete e familjen, por edhe komunitetin.

  Kryebashkiaku i Malësisë së Madhe, Tonin Marinaj duke folur sot në aktivitetin “Bashkia që Duam”, Malësi e Madhe ku ishte i pranishëm edhe kryeministri Rama, u shpreh se, “ky investim që kap vlerën e jo më pak se 2 milionë dollarëve është pjesë e vizionit të Kryeministrit sepse po të mos bëhej pjesë e projektit të Masterplanit të Malësisë së Madhe nuk do ishte i mundur”.

  Marinaj theksoi se falë këtij investimi përfitojnë banorët e zonës, por edhe produktet shkojnë në SHBA apo Gjermani të përpunuara.

  Kryebashkiaku Marinaj falënderoi kryeministrin për investimet në Malësinë e Madhe.

  “Në emër të të gjithë banorëve të Bajzës që sapo e inspektuam, për Koplikun që do shkojmë pas pak, një falënderim për infrastrukturën shkollore sepse janë realizuar projekte perfekte”, tha Marinaj.

  Marinaj gjithashtu theksoi se së shpejti do të realizohet një investim i madh edhe për qendrën e Vermoshit.

  “Realizohet një investim prej 1 miliardë e 350 milionë lekësh të vjetra ku do të kthehet në një pikë turistike të menaxhuar nga Fondi i Zhvillimit ku do të përfitojnë edhe 15 vetë që do të punësohen në zonën e Kelmendit, ku do t’i japë një frymëmarrje asaj zone që është në fazat e para të zhvillimit”, tha Marinaj.

  Kryebashkiaku Marinaj nënvizoi se në Malësi të Madhe është investuar edhe për rrjetin e kanalizimeve. “Kemi bërë çdo përpjekje që çdo fond të shkojë në destinacionin e duhur, por jo të devijohet. Kemi bërë përpjekjet e duhura që fermerët të jenë të përqendruar në mbledhjen e kulturave”, tha Marinaj./atsh

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here