Më shum

  Bundesliga rikthehet në fushën e blertë

  Pas plot 68 ditësh, Bundesliga është rikthyer të shtunën pasdite në fushën e blertë, duke shënuar njëkohësisht edhe rikthimin e futbollit evropian pas ndërprerjes për shkak të epidemisë së virusit korona. Ndeshja më e spikatur e së shtunës, e vlefshme për javën e 26-të të nivelit më të lartë të Kampionatit Gjerman të Futbollit, ka qenë padyshim derbi midis Borusias së Dortmundit dhe Shalke 04-ës. Përtej aspektit sportiv, takimi që në nisi në ora 15:30, spikati për faktin se u luajt në një stadium fantazëm, pasi tifozët nuk lejohen nëpër ndeshje. Po kështu, nuk pati rreshtim të skuadrave, pasi ekipet dolën në distancë kohore nga njëra-tjetra, ashtu sikundër nuk pati shtrëngime duar midis lojtarëve kundërshtarë, por as me gjyqtarët. Mungesa e tifozëve në stadiumin 80-vendësh ka bërë që të vetmet zhurma që dëgjoheshin ishin britmat e trajnerëve apo pjesëtarëve të tjerë të stolave të skuadrave në drejtim të lojtarëve përkatës, çka krijonte në tepër idenë e një seanca stërvitore sesa ndeshjeje. Edhe pse nisja ka qenë paksa me ritëm të ulët, çka është e kuptueshme për shkak të ndërprerjes kaq të gjatë, futbolli në Evropë ka nisur dhe kjo është padyshim një shenjë e mirë.

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here