More

  “Çdo ditë 16 orë në punë”/ Naftëtarët e Kuçovës protestë për trajtimin me ‘pagë lufte’

  (foto ilustruese) 


  Naftëtarët e Kuçovës kanë dalë sot në protestë përpara zyrave të Albpetrolit për vendimin e marrë për uljen e pagave në masën 60% dhe trajtimin e tyre me pagë lufte, në një kohë kur ata kanë qënë të gjithë në punë 16 orë në ditë.

  Gjatë protestës dëgjohen thirjet: Zoti kryeministër larg duart nga Kuçova! Kuçova është e kuçovarëve!

  Kryetari i sindikatës së naftëtarëve në Kuçovë, Sotiraq Kristo është shprehur gjatë protestës se kanë në plan të përshkallëzojnë aksionin e tyre.

  “Kemi hartuar një peticion dhe nëqoftëse nuk ndryshon vendimi do hidhemi në grevë” – shprehen ata.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here