Më shum

  Ceferin për sezonin aktual dhe atë të ardhshëm

  Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin, ka dhënë disa detaje për mënyrën se si do të mbyllen kampionatet në Evropës dhe se si do të procedohet më pas me kualifikimin në kupa. “E rëndësishme për ne është të dimë klasifikimin përfundimtar, nëpër kampionate, për të hartuar kualifikueset e ardhshme të kupave. Personalisht besoj se ta fshish sezonin kaq shpejt nuk është ideale. Gjërat mund të përmirësohen. Por nëse vendimet janë të qeverive, çfarë mund të bëjnë klubet ose ligat? Sipas meje, ai i qeverisë franceze, ishte një vendim i pamatur. Por gjithsesi nuk është një gjë që i takon UEFA-s”. Numri një i futbollit evropian, jep shembullin e Psg dhe Lione: “Do të luajnë në Champions League, por nuk do të zhvillojnë ndeshje deri në gusht. Nuk e di, nëse është e drejtë që të bëjnë kaq gjatë pushim, për të luajtur më pas ndeshje kaq të rëndësishme. Por e ritheksoj, se ky nuk është vendimi im”. Ndërsa përsa i përket kalendarit të 2020/21, Ceferin shprehet: “Shtyrja e afatave të veprimtarive të 2019-2020, nuk besoj se do të ketë influencim, sidomos në ato të veprimtarive të Uefa-s, për sezonin e ardhshëm”. Për Fair Play Financiar Ceferin përgjigjet: “Ndodhemi në një situatë ekonomike të jashtëzakonshme për shkak të pandemisë. Do të shikojmë të adaptohemi por nuk kemi marrë ende një vendim përfundimtar”. Ai pranon se situata ekonomike e klubeve nuk është aspak e lehtë.

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here