Më shum

  Çmontimi i Galaxy S20 Ultra shfajëson Samsung

  Samsung bëri bujë me kamerën e Galaxy S20 Ultra ditën e prezantimit por çfarë gjendet në atë konfigurim kamerash përveç asaj gungës që ne shohim përjashta.

  iFixit ka postuar një çmontim të telefonit dhe menjëherë kuptojmë se pse hapësira e zënë nga kamera është aq e madhe në pjesën e pasme.

  Sensori 108-megapiksel është gjigand, dy herë më i madh sesa një kamër 12-megapiksel e Apple iPhone 11. Kamera periskop gjithashtu ka nevojë për shumë hapësirë për shkak të dizajnin të saj lateral.

  Nga çmontimi kuptohet sesa pak hapësirë ka për çipin pasi përjashtojmë hapësirën e zënë nga bateria dhe kamerat.

  Çipi përfshin një procesor Snapdragon 865 me modemin 5G veçmas X55. Ekrani dhe bateria janë të vështirë për tu zëvendësuar. Samsung ndërtoi Galaxy S20 Ultra për të përdorur në maksimum dimensionet e tij dhe riparimi nuk duket të ketë qenë një prioritet. /PCWorld Albanian

  https://www.youtube.com/watch?v=AV_C-VTNqU4

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here