Categories: Aktualitet

Detaje nga vrasja mafioze në Vlorë, autorët e krimit u ndihmuan nga një makinë tjetër

Të tjera detaje dalin në dritë nga vrasja e 25-vjeçarit Kristjan Breshanaj një ditë më parë në Vlorë. Kujtojmë se i riu, u ekzekutua në hyrje të banesës së tij nga persona ende të paidentifikuar.


Sipas burimeve, identifikimi i autorëve është i vështirë, pasi në momentin kur ekzekutuan të riun, ata ishin me maska dhe janë larguar drejt lagjes “10 korriku”, nga ku thuhet se janë ndihmuar nga një automjet tjetër për tu arratisur.


Ndërkohë, edhe vendi ku është djegur automjeti që përdorën autorët, duket se ka qenë mjaft i studiuar, pasi bëhet fjalë për një zonë pa ndriçim dhe pranë nuk ka subjekte, ku mund të diktoheshin nga kamerat e sigurisë.

Sipas Policisë, dyshimet janë që kjo ngjarje të jetë studiuar gjatë nga atentatorët dhe veç dy personave të cilët kanë marrë pjesë në të, nga Policia dyshohet se janë përfshirë edhe të tjerë, të cilët mund të kenë ndihmuar autorët të largohen.

Kristjan Breshanaj kishte pak muaj që ishte kthyer nga Belgjika. Dyshohet se vrasja ndaj të riut u krye për shkak të konflikteve të mëparshme.

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Autoktonia ilire në Kretë si dhe monedha e saj shkruar Elyrion

Shkruan: Aleksander HASANAS Elyros ishte një nga qendrat më të rëndësishme urbane të Kretës jugperëndimore,…

5 hours ago

Karnavalet e Korçës – performanca e kolonjarëve, qershia mbi tortë

Në karnavalet e Korçës, Kolonja mori pjesë për herë të parë Karnavalet e Korçës -…

5 hours ago

Studim mbi fjalën e lashtë nga PAlb: “Flaka” Etimologji

Zogu simbol i kryezotit “Zeus”, “Shkaba” – Shqiponja qiellore, ruan brenda emërtimit të saj një…

5 days ago

“Toka” sipas mitologjisë së hershme në gjuhën e pellazgut të parë

Shkruan: Aleksander HASANAS Toka- është planeti i tretë i sistemit diellor, mendohet të jetë rreth…

5 days ago

Çfare fshihet pas emrit Merkuri – Etimologji

Mërkurri është planeti më i vogël dhe më i afërt i Diellit nga tetë planetet…

5 days ago

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

2 months ago