Më shum

  Elon Musk sfidon autoritetet Amerikane duke rihapur fabrikat e Tesla

  Tesla ka rihapur të vetmen fabrikë të prodhimit të makinave elektrike në SHBA e cila gjende në Kaliforni duke dalë kështu haptazi në kundërshti me urdhrat lokalë të izolimit.

  Në rrjetin social Twitter shefi ekzekutiv Elon Musk tha se kompania ka rinisur prodhimin dhe ai do të ishte atje së bashku me të gjithë punonjësit.

  Shtetet e Bashkuara dhe qeveritë lokale po përpiqen të parandalojnë përhapjen e koronavirusit dhe nga ana tjetër të gjejnë një rrugëzgjidhje sesi të hapin ekonominë pa rrezikuar rritjen e infektimeve.

  Musk ishte betuar se do të zhvendoset fabrikën drejt një shteti tjetër nëse Kaliforni vazhdon me masat e izolimit. Të Shtunën ai tha se kishte paditur autoritetet në gjykatë duke kërkuar tërheqjen e urdhrit që pengon Tesla të vijojë prodhimin normal.

  Sipas tij Tesla është lënë jashtë dhe prodhuesit e tjerë Amerikanë kanë rifilluar prodhimin. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here