Më shum

  Facebook krijon një version të Messenger Rooms për kompanitë e bizneset

  Javën e kaluar Facebook prezantoi Messenger Rooms, një shërbim video-chat dhe një konkurrent potencial i Zoom. Tashmë rrjeti social do të sjellë këtë shërbim edhe në platformën Workplace që është alternativa e Facebook për Slack.

  Quajtur Workplace Rooms, shërbimi i ri mund të hostojë video dhe biseda deri në 50 persona njëherazi.

  Nuk ka limit sesa të gjata duhet të jenë takimet dhe as nuk duhet të jeni pjesë e Workplace për tu bashkuar një bisede. Përdoruesit e Workplace mund të krijojnë një video thirrje përmes një lidhje në Workplace Chat, Groups, News Feed ose Portal dhe ta ndajnë atë në një bisedë, e-mail, postim ose SMS.

  Krijuesit e një video thirrje mund të bllokojnë hyrjen e të tjerëve në grup, të heqin pjesëmarrës ndërsa këta të fundit kanë mundësinë të ndajnë edhe ekranin e kompjuterit gjatë bisedës.

  Lëvizja e Facebook e shtyn rrjetin social në një konkurrencë direkt me Zoom. Është gjithashtu një goditje për Slack që muajin e kaluar shtoi opsionin e video thirrjeve të Microsoft Teams.

  Sipas Facebook, Workplace kishte 5 milionë përdorues me pagesë, një rritje me 2 milionë që prej Tetorit të 2019-ës. Si me çdo shërbim tjetër video-conferencing, Workplace Rooms duhet të fitojë besimin e përdoruesve përpara se të bien pre e skandaleve të privatësisë si në rastin e Zoom. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  Related news

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Përmirësoni Tretjen me Vaj Ulliri – 4 Kura Natyrale që Mund t’i Përgatisni në Shtëpi

  I pasur në vlera kurative, vaji i ullirit mbetet mbreti i shëndetit të mirë. Foto: Flickr Problemet me stomakun , fryrja apo dhimbja...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here