Më shum

  Facebook shifra rekord përdorimi gjatë pandemisë

  Pandemia e koronavirusit i ka shërbyer mjaft mirë statistikave të Facebook dhe si rezultat edhe biznesit të reklamimit.

  Kompania raportoi një rritje në përdorues aktivë në ditë nga 1.66 miliardë në tre mujorin e fundit të 2019-ës në 1.77 miliardë në tre mujorin e parë të 2020.

  Në mesin e të gjitha aplikacioneve Facebook, Instagram, Messenger dhe WhatsApp së bashku kishin mesatarisht 2.36 miliardë përdorues në ditë dhe 3 miliardë përdorues në muaj.

  Pavarësisht kësaj panorame pozitive, Facebook shprehu shqetësimin për rënien e të ardhurave nga reklamimi. Rrjeti social tha se si të gjithë bizneset e tjera, edhe ai i Facebook është goditur nga pandemia e Covid-19.

  Shifrat tregojnë tjetër situatë. Të ardhurat e Facebook u rritën me 18% në tre mujorin e parë të 2020-ës krahasuar me fundvitin 2019 në 17.7 miliardë dollarë.

  Së fundi rrjeti social tha se nuk ka për qëllim të reduktojë investime në platformë pavarësisht skepticizmit financiar të krijuar nga pandemia. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here