Më shum

  Flamengo del në stërvitje duke shkelur rregullat

  Flamengo, kampioni i fundit i Ligës së Brazilit dhe fitues i Copa Libertadores, i është rikthyer stërvitjes, në kundërshtim me rekomandimet e kryetarit të Rio de Janeiro, i cili ka lejuar vetëm seancat e fizioterapisë. Skuadra e ekipit të Rio de Janeiro është stërvitur, për të dytën ditë radhazi, në dy fusha të Ninho do Urubú, qendra e stërvitjes së klubit që ndodhet në veri të qytetit. Por kryetari i Bashkisë së Rio de Janeiros, një nga qytetet braziliane më të goditura nga pandemia COVID-19, lëshoi ​​një tjetër deklaratë zyrtare në të cilën përsëriti se “nuk rekomandon kthimin e stërvitjes” të klubeve vendase. Sekretari i Shëndetësisë i Rio de Janeiro, Beatriz Busch, ka kontaktuar drejtuesit e klubit të Flamengos për të “transmetuar pozicionin e Komitetit Shkencor Komunal, i cili synon të ruajë përhapjen e COVID-19 dhe shëndetin e njerëzve”. Por Federata e Futbollit, mbrojti publikisht Flamengon, për sa kohë që trajnimi i ekipit nuk përbën rrezik në përhapjen e COVID-19. Lojtarët e Flamengo i janë nënshtruar testeve të koronavirusit, ku u zbulua se dy lojtarë ishin të infektuar, sipas ‘GloboEsporte’. Ndërkohë që masazhisti i ekipit profesional Jorge Luiz Domingos ‘Jorginho’ vdiq në moshën 68 vjeç, si pasojë e koronavirusit. Përveç Flamengos, në fushë kanë dalë edhe skuadrat e Gremio, Internacional dhe Atlético Mineiro, megjithëse ndryshe nga klubi Rio de Janeiro, ata kishin marrë miratimin nga autoriteteve lokale.

  Latest news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  Related news

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Arsyet Përse Ju Bien Flokët – Gabimet Që Mund T’i Ndreqni Që Tani

  Krehja e flokëve kur janë të lagur i këput dhe i shkul ato. Foto: Flickr Flokët u bien të gjithëve. Qimet këputen dhe...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here