More

  Flet avokati: Altin Ndoci nuk është autori i vrasjes së dy vëllezërve, ai ishte shok me ta dhe iu shkoi dhe në varrim

  Sajmir Visha, avokati mbrojtës i njërit prej autorëve të dyshuar për vrasjen e dy vëllezërve në Durrës, Altin Ndoci ka deklaruar se ishte i shokuar në lidhje me ngjarjen.


  Sipas avokatit, Ndoci kishte lidhje shoqërore, miqësore dhe familjare me viktimat madje kishte qenë edhe në varrimin e tyre, si dhe në të tretat.

  Për Sajmir Vishën, Ndoci nuk është autor i kësaj vepre të rëndë penale për të cilën akuzohet.

  Mmadje sipas tij, Ndoci pretendon se nuk ka pse te ndiqet nga policia.

  “Në lidhje me mbrojtjen ai shprehet se nuk e ka kryer veprën penale, aq më tepër nuk u paraqit as në kohë nga ana e prokurorisë. 

  Ndihet i shokuar, pasi me të dy viktimat ka pasur lidhje shoqërore, miqësore dhe familjare. 

  Ka shkuar edhe në varrim, edhe për të tretat, dhe ndihet i shokuar pse ndiqet nga policia në lidhje me veprën penale. 

  Nuk është autor i veprës penale për të cilën akuzohet”, tha Visha.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here