Më shum

  FOTO/ Boris Johnson kthehet në punë me furgon

  Boris Johnson kthehet në punë në Downing Street 10. Këtë mëngjes, rreth orës 6.30, ai hyri në zyrë pas kthimit nga një shtëpi pushimi ku po rikuperohej pas daljes nga spitali.

  Kryeministri pritet të bëjë një deklaratë për mediat pasi të mbledhë “kabinetin e luftës” për të diskutuar masat e hapjes së vendit nga pandemia.

  Pritet që hapja të shoqërohet me masa të forta të distancimit. Ajo që ra në sy ishte kthimi i kryeministrit në detyrë me një furgon dhe jo me eskortë. ©LAPSI.al

  The Prime Minister was pictured entering via the back of Downing Street where he smiled to a security guard before heading insideMr Johnson was flanked by his security detail as he headed into the rear entrance of Downing StreetHe returns to Westminster facing restlessness on both Tory and Labour benches for the government to publish a lockdown exit strategyMr Johnson was whisked through the rear entrance of Downing Street at around 6.30 this evening without fanfare, travelling in a humble Volkswagen people carrier rather than his ministerial Jaguar and police motorcadeMr Johnson steps out of the dark minibus before heading inside one Downing Street's vast network of inter-connected buildings

   

  Latest news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  Related news

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN E SHQIPTARËVE...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here