Më shum

  FOTO/ Kapet gati 1 ton drogë në Bari e nisur nga Shqipëria, 2 në pranga

  Sërish drogë nga Shqipëria në Itali. Mbi 900 kg janë sekuestruar nga agjentët e DIA në Bari në bashkëpunim me Guardia di Finanza. Sipas mediave italiane bëhet fjalë për 646 kg marijuanë dhe 250 kg di hashash.

  Në pranga u vunë 2 vëllezër italianë që u kapën në bordin e 2 motoskafëve me motorë nga 250 kuaj fuqi secili dhe që akuzohen për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Operacioni ndodhi natën e së hënës dhe mëngjesin e së martës. Vlera e drogës në treg arrin në 10 milionë euro. Droga ishte ndarë në 54 pako që peshonin 2, 5 dhe 10 kg.

  “Mesa duket emergjenca për shkak të pandemisë nuk i shqetëson trafikantët e drogës në “vendin e shqiponjave” – shkruhet në mediat italiane. Ajo që bie në sy është se ndryshe nga herët e kaluara kur korrierët e drogës ishin shqiptarë, këtë herë bëhet fjalë për 2 italianë. ©LAPSI.al

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here