Categories: Shëndeti

Gabimet Që Rëndojnë Shëndetin e Stomakut – Çfarë Duhet të Bëni Kujdes

Këshillat Më Të Mira Për Shëndetin e Organizmit. Foto: Flickr

Sistemi tretës dhe shëndeti i stomakut në përgjithësi merret shpesh për i mirëqenë.

Shpesh,  gjatë përditshmërisë, njeriu bën disa gabime të lehta në dukje, të cilat mund të dëmtojnë ndjeshëm tretjen dhe stomakun.

Këto gabime mund të nxisin jo disa probleme përfshirë urthin, ulcerën por edhe konstipacionin

Përkujdesja ndaj stomakut dhe sistemit tretës në përgjithësi  është një hap shumë i rëndësishëm për të gjithë shëndetin e organizmit.

Gabimet Që Rëndojnë Shëndetin e Stomakut

Sistemi tretës ëstë përgjegjës jo vetëm për shpërbërjen e ushqimeve që ne konsumojnë por edhe për përthithjen e vitaminave dhe mineraleve.

Përdorimi i Medikamenteve

Medikamentet, përfshirë aspirina dhe ilaçet kundër inflamacionit siç është ibuprofeni mund të shkaktojnë ulçerë në stomak dhe të vështirësojnë tretjen.

Koha e Ushqyerjes

Nëse konsumoni ushqime shumë pranë orës së gjumit, mund të vuani nga urthi.

Vakti i fundit i ditës duhet ngrënë dy deri në tre orë përpara gjumit.

Ngrënia e Tepërt

Ekspertët sugjerojnë konsumin e vakteve të vogla e të shpeshta gjatë ditës.

Kjo mënyrë do të ndihmojë në tretjen më të lehtë të ushqimeve.

Ngrënia e tepërt mund të shkaktojë jo vetëm urth por edhe fryrje.

Mungesa e Fibrës

Njeriu duhet të konsumojë 25 gramë fibër në ditë për të lehtësuar lëvizjet e zorrëve.

Ushqimet si: patatja e ëmbël, portokalli, molla, brokoli, arrat, bananet, karrotat, spinaqi, panxhari dhe lulelakra shmangin konstipacionin.

Ngrënia e Shpejtë.

Kur hani me shpejtësi, ju nuk i jepni stomakut kohën e nevojshme që të zgjerohet.

Kjo gjë që manifestohet me dhimbje dhe parehati në stomak

Për më tepër, gjatë ngrënies së shpejtë, njeriu gëlltit edhe ajër, gjë që mund të shkaktojë fryrje të panevojshme por edhe probleme me tretjen.

Çamçakëzi

Përtypja e çamçakëzit nxit gëlltitjen e ajrit, që siç e thamë më lart shkakton fryrje të stomakut dhe parehati të madhe

Për më tepër, ëmbëlsuesit artificialë tek çamçakëzi mund të përkeqësojnë fryrjen e stomakut./AgroWeb.org

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ngjashmëria e gruas etruske me atë shqiptare të ditëve të sotme

Populli etrusk mund të cilësohet si një nga popujt më të lashtë dhe më enigmatik…

6 hours ago

Mbiemri {Epiteti} rrjedha burimi i saj Etimologji.

Zhvillimi i mbiemrave tek shqiptarët fillon prej shek. XII- e në vijim. Nga : Aleksander…

9 hours ago

Si u hodhën bazat e lirisë akademike në universitetet e Parisit?

Nga: Aurel Plasari Me titullin “Mëmë e shkencave” (Parens Scientiarum), njihet bulla e lëshuar në…

2 days ago

Gjuha shqipe është themeli i tezës së autoktonisë së shqiptarëve

Gjuha ka qenë e mbetet një nga treguesit më parësor në formimin dhe natyrisht edhe…

2 days ago

Gjirokastra – E vërteta e emrit të saj – Etimologji

Fillimet e këtij qyteti të lashtë historik mendohet nga historianët e shumtë të jetë pas…

2 days ago

Përse Flamuri Kombëtar grek nuk i përket asnjë simboli të lashtë historik?

Grekët ishin një fis pellazg? Në se po, atëhere le të heshtin dhe të pranojnë…

4 days ago