More

  Gjeste të turpshme me vajzën në publik, përjashtohet punonjësi i Policisë së Shtetit (VIDEO)

  Policia e Shtetit ka njoftuar së fundmi se punonjësi i Partrullës së Përgjithshme, me iniciale M. K është përjashtuar nga radhët e policisë, pas publikimit të videos, ku ky i fundit u shfaq me uniformë, brenda një makine policie teksa ledhatonte dhe fërkonte një vajzë.


  Njoftimi i policisë:

  Pas publikimit të një videoje në rrjetet sociale, ku shfaqet një punonjës policie që ka shkelur rëndë Kodin e Etikës dhe Rregulloren e Policisë së Shtetit, duke cenuar imazhin e Policisë, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka urdhëruar Drejtorinë e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit dhe Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë për të filluar menjëherë hetimin disiplinor.

  Drejtoria e Standardeve Profesionale dhe DVP Tiranë, pas verifikimeve të kryera dhe hetimit të bërë, identifikuan punonjësin e Policisë, i cili është shtetasi M. K, punonjës i Patrullës së Përgjithshme të Komisariatit të Policisë Nr. 3.

  Për këtë punonjës u bë pezullimi nga detyra dhe u mor masa e përjashtimit nga Policia e Shtetit, për shkelje të rëndë të Rregullores së Policisë së Shtetit.

  Policia e Shtetit dënon ashpër veprime të tilla që cenojnë imazhin e Policisë tek qytetarët dhe fton cilindo që të denoncojë çdo rast të cenimit të figurës së punonjësve të Policisë apo të abuzimit me detyrën, duke u garantuar reagim të menjëhershëm e të paanshëm.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here