Categories: Teknologji

Gmail bëhet më i lehtë për tu përshtatur nevojave të përdoruesve

Gmail është një prej klientëve e-mail më të thjeshtë që mund të përdorni sot. Por nuk thuhet dot e njëjta gjë për ndërfaqen e konfigurimit i cili është paska “rrëmujë.”!

Një menune e re e shpejtë pritet ta zgjidhë këtë ngërç që i ka mundur përdoruesit prej vitesh. Kur të klikoni mbi ikonën në formë ingranazhi një menu e re anësore do të shfaqet në të djathtë të ekranit me disa prej opsioneve më të përdorura.

Çdo ndryshim i aplikuar në të shfaqet në kohë reale në mënyrë që përdoruesit të arrijnë të bëjnë dallimin mes konfigurimit të parë dhe të dytë.

Ndërsa menuja e plotë nuk do të shkojë asgjëkund. Një buton “See all Settings” do të çojë përdoruesit tek ndërfaqja e saj. Përditësimi sa i thjeshtë është edhe aq i shpejtë.

Ndryshimi nuk ka shtuar asnjë opsion të ri. Disa përdorues të Gmail do ta shohin nga dita e sotme dhe pritet të implementohet për të gjithë deri në Verë. /PCWorld Albanian

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

4 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

4 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

4 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

4 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

4 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

4 days ago