Më shum

  Google Duo rrit numrin e personave që mund të marrin pjesë në video-bisedë

  Me shumë prej nesh të izoluar nëpër shtëpia dhe duke punuar në distancë për shkak të përhapjes së koronavirusit, video thirrjet janë shpresa e fundit për të ruajtura kontaktet me familjen, miqtë dhe kolegët e punës.

  Për këtë Google lajmëroi ditën e sotme se aplikacioni popullor i video thirrjeve Duo do të rrisë numrin e pjesëmarrësve në një video-bisedë nga 8 në 12.

  Ky numër kishte qëndruar i paprekur që nga muaji Maj i vitit të kaluar kur Google e dyfishoi nga 4 në 8. Ende ky limit është shumë larg asaj çfarë ofrojnë rivalët.

  Apple lejon deri në 32 persona në FaceTime, Skype deri në 50 dhe shërbimi pa pagesë i Zoom deri në 100.

  Nëse dëshironi të komunikoni me më shumë persona njëherazi dhe keni nevojë të përdorni medoemos një shërbim të Google, atëherë duhet të përdorni Hangouts Meet me limit prej 250 personash por është për bizneset. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here