Më shum

  Google ndërron mendje në lidhje me shfletuesin Chrome

  Një javë më parë tha se do të ndërpriste versionet e reja të Chrome dhe Chrome OS për shkak të ndryshimeve dhe orareve të reduktuara të punës që pandemia COVID-19 ka shkaktuar.

  Por sot kompania na tregoi ka ndryshuar mendje. Tani Google do të dërgojë versione të reja të Chrome por me një axhendë të ndryshuar.

  Në një kohë kur përditësimet e shfletuesve janë më të shpeshta sesa kurrë më parë, pak rëndësi sesa ajo axhendë ka ndryshuar.

  Jemi të sigurte se shumica e përdoruesve nuk ja kanë idenë çfarë versioni të Chrome po përdorin.

  Nëse jeni një prej atyre që ju shqetëson kjo gjë, atëherë ju vëmë në dijeni se Chrome 82 është anuluar dhe versioni 80 aktualisht është në kanalin zyrtar dhe versioni 81 në kanalin beta.

  Më 7 Prill versioni 81 do të dalë në kanalin zyrtar ndërsa versioni 83 do të debutojë përpara axhendës, ose në muajin Maj. Detajet e plota të axhendës i gjeni në këtë lidhje.

  Gjëja më rëndësi është se përditësime e Chrome i janë kthyer normalitetit. /PCWorld Albanian

  Latest news

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  Related news

  Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër ka vetëm 2 kushte për leje qëndrimi

  Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë emigrantët që...

  Nipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor

  Kërkojmë ndihmën e SPAK të vendosë drejtësiNipi 5-vjeç humbi jetën në aksident rrugor, prej 3 vitesh ngjarja pa autor Nga : Kadri Malka Në të vërtetë,...

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën ma dëgjoni. Të bashkohemi për këtë komb ku i...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet kënga e cila vjen e realizuar...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here