Categories: Teknologji

Google rikthen punonjësit në zyrat e punës në Korrik

Gjiganti i kërkimit Google tha ditën e Marte se do të hapë zyrat në Korrik në 10% të kapacitetit dhe në Shtator në 30%.

Së bashku me Facebook, kompanitë i kanë lejuar punonjësit e tyre të punojnë nga shtëpia që prej muajit Mars kur shpërtheu pandemia e koronavirusit.

Google do tu sigurojë 1,000 dollarë çdo punonjësi për të pajisje të nevojshme në shtëpitë e tyre ndërsa kompania përgatitet që stafi të punojë në distancë për pjesën tjetër të vitit.

Por janë një kategori punonjësish prezenca e të cilëve në zyrat qendrore është e domosdoshme për kompaninë bëri të ditur CEO i Google Sundar Pichai.

Pichai vijoi duke thënë se Google do të jetë më fleksibël me punën në distancë pasi pandemia të jetë larguar. Lajmi vjen një javë pasi CEO i Facebook Mark Zuckerberg tha se do të lejojë punonjësit të punojnë nga shtëpitë edhe pas largimit të pandemisë.

Twitter ka bërë publike politika të ngjashme. /PCWorld Albanian

SHQIP

Founder and CEO në shqip.info / Ideues dhe krijues për shqip.info! Më moton : Shqipëria do të jetë më pranë jush gjithmonë!

Recent Posts

Ja pse kamomili konsiderohet si bima e shenjtë

Kamomili është një bimë mjekësore shumë e njohur e përdorur që në kohët e lashta,…

4 days ago

Çfarë ju ndodh nëse flini më shumë se zakonisht

Gjumi të bën më të bukur. Është një fakt i vërtetuar nga shkenca. Rezultati i…

4 days ago

Si të zhdukësh thinjat e parakohshme

Pavarësisht moshës, flokët e thinjur janë problem për shumë njerëz, femra dhe meshkuj. Thinjat janë…

4 days ago

9 ushqime që mund ti hani pa frikë nëse keni uri natën

Për disa njerëz të ngrënit gjatë natës është një makth dhe për disa, kjo është…

4 days ago

Njihuni me disa përfitime shëndetësore për trupin tuaj kur agjëroni

Agjërim do të thotë të heqësh dorë me dëshirë nga konsumi i disa ose të…

4 days ago

Shtatë zakonet e njerëzve më të lumtur në botë

Nuk ka kohë më të mirë se sa tani për të menduarit në lidhje me…

4 days ago