Më shum

  Hera e parë që Tirana nuk shënon raste të reja me koronavirus

  Shënohet një pikë kthese në lidhje me përhapjen e pandemisë së koronavirusit. Sot është dita e parë që nga fillimi i epidemisë që Tirana nuk ka rast të ri.

  Lajmin e konfirmoi Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico.

  Numri më i madh i rasteve të reja është regjistruar në Kurbin dhe në Fushë Krujë, me rastet pozitive në dy prej fasonerive, që prej ditësh janë kthyer në vatra të mëdha infeksioni.

  Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

  – Tiranë 253 raste
  – Durrës 42 raste
  – Lushnje 6 raste
  – Elbasan 16 raste
  – Fier 36 raste
  – Kavajë 9 raste
  – Rrogozhinë 4 raste
  – Korçë 19 raste
  – Vlorë 5 raste
  – Shkodër 99 raste
  – Lezhë 14 raste
  – Berat 2 raste
  – Has 13 raste
  – Krujë 40 raste
  -Tropojë 4 raste
  – Pukë 5 raste
  – Mirditë 3 raste
  – Kukës 11 rast
  -Mallakastër 1 raste
  – Kurbin 27 raste

  Latest news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  Related news

  Cohu Shqiptar!

  Në këmbë o Shqiptar që vendin tuaj e doni, Pash atë gjak që kanë derdh t´parët fjalën...

  “Atje në Nikaj – Mërtur ”, titullohet kënga më e re nga Gjergj Gjonaj

  Këngëtari Gjergj Gjonaj ka sjellur projektin e tij më të ri muzikor. “Atje në Nikaj - Mërtur ”, titullohet...

  Historia e fshatit Mandrica ne Bullgari. Ruajtja e rrenjeve dhe refuzimi per tu bere bullgare, turq apo greke

  SHPËRNGULJA E SHQIPTARËVE NË TROJET E BULLGARISË SË SOTME KA NJË HISTORI TË GJATË. EKZISTOJNË BURIME ME KARAKTER LEGJENDAR QË DATOJNË ARDHJEN...

  Besnik Palnikaj dy fjalë për poetin e madh Gjergj Fishta , fjalë zemre.

  Gjergj Fishta është e para figurë që nderoi Shqipërinë ndërkombëtarisht duke u nominuar për çmimin Nobel. Prej ku lidhen retë...

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here