More

  Hetimet e vrasjes së Durrësit/ Vëllezërit Haxhia të lidhur me grabitjen e Rinasit

  Hetimet për vrasjen e 27 prillit në Durrës kanë marrën një kthesë të madhe për shkak se implikojnë vëllezërit Haxhia në grabitjen e Rinasit.


  Besmir dhe Viktor Haxhia mësohet se kanë strehuar një nga autorët e grabitjes së Rinasit më 9 prill të 2019, ku u vodhën 4.6 milionë euro të cilat do të shkonin nga Tirana në Vjenë.

  Mësohet se vëllezërit Haxhia kanë pasur dijeni për paratë e grabitura nga Admir Murataj që nuk arriti të dalë gjallë nga ajo ditë apo Çalat e Elbasanit.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here