More

  IGJEUM jep detaje për tërmetin që goditi Korçën mbrëmjen e sotme

  Instituti i Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka dhënë detaje për tërmetin që goditi rajonin e Korçës mbrëmjen e së martës. Sipas të dhënave të publikuara në faqen e këtij Instituti lëkundja ndodhi rreth orës 18.51 dhe se ka pasur një magnitudë 3 të shkallës Rihter.


  Epiqendra e tin ka qenë fshati Malavec, 5 kilometra në verilindje të Korçës. Thellësia e goditjes ka qenë 17 km. Tërmeti është ndjerë në zonë, por deri tani nuk raportohen dëme apo persona të lënduar. ©LAPSI.al

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here