More

  Inatosen grekët: Valltari grek kërcen 22 valle shqiptare, nga Çamëria në Mat, Tetovë e Tropojë e deri në Kosovë

  Tre muaj në karantinë, një valltar i ri nga Greqia ka vendosur t’i shfrytëzojë më së miri duke mësuar e më pas kërcyer valle të njohura nga i gjithë rajoni i Ballkanit.

  E këtu nuk ka pasur se si të mungonte Shqipëria, me vallet e shumta e të lashta sa vetë këto troje.

  Kërcimtari grek Vasilis Petropoulos duket se ka patur mjaftueshëm kohë t’i studiojë e mësojë me detaje, jo pak por plot 22 valle shqiptare nga Çamëria, Kosova, Maqedonia deri te Arbëreshët e Italisë.

  Shik.ojenί dhe shijojenί ѵίdeon në νɑzhdίm, por mos harroni të shρërndɑnί asesi këtë ρɑrɑqίtje të grekut për shqiptarët!

  Lajmet e fundit
  Lajme të ngjashme

  PËRGJIGJU

  Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
  Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu