More

  Itali/ Kryeministri shpall rihapjen e ekonomisë, shkollat të mbyllura deri në shtator

  Kryeministri italin Giuseppe Conte njoftoi këtë të diel ‘rifillimin e jetës’, pas një periudhe të gjatë gjunjëzimi nga përhapja masive e koronavirusit.

  Conte ka njoftuar rihapjen e një pjese të madhe të industrive dhe bizneseve duke filluar nga 4 maji, duke i paralajmëruar që të bëjnë shumë kujdes.

  Gjithashtu, është vendosur që shkollat të qëndrojnë të mbyllura për këtë vit shkollor dhe të rihapen në shtator, pra në vitin e ri shkollor.

  “Ne nuk jemi në gjendje të rivendosim lirinë e plotë të lëvizjes”, ka thënë Conte.

  Latest news

  Related news

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here